Team Atelier

Atelier zostało założone przez młodych, ale doświadczonych już na międzynarodowym rynku filmowców. 

 

Aleksandra Świerk - konsultantKA

Scenarzystka i konsultantka scenariuszowa.  Absolwentka licznych międzynarodowych warsztatów dla scenarzystów i konsultantów scenariuszowych organizowanych m.in. przez: Midpoint, NISI MASA, The Script Factory, FAMU i Sources2. Ukończyła elitarny program dla konsultantów scenariuszowych TorinoFilmLab Story Editing. Wykłada w krakowskiej szkole filmowej Akademia Multi Art, prowadzi warsztaty dla TorinoFilmLab, czyta scenariusze dla takich instytucji jak NISI MASA, Sources2, TorinoFilmLab, Le Groupe Ouest, Krakowska Fundacja Filmowa. Jurorka programu onemovieproject, selekcjonerka filmów w konkursie fabularnym Krakowskiego Festiwalu Filmowego. 
Jako konsultantka współpracuje zarówno z prężnymi, młodymi producentami kina autorskiego, jak i z dużymi stacjami komercyjnymi. Właśnie zrealizowała krótkometrażowy debiut w roli scenarzysty i reżysera, jako współscenarzystka rozwija obecnie dwa międzynarodowe projekty fabularne oraz pełnometrażową animacją.  

korczynski_5Y7A3213_20170602-2.jpg

Anna Bielak- konsultantKA

Konsultantka scenariuszowa, story edytorka i scenarzystka. Regularnie współpracuje z dwiema firmami producenckimi (Aurum Film i Centrala Film), ale konsultuje też projekty indywidualnie - dla producentów, reżyserów i scenarzystów. Współzałożycielka Atelier Scenariuszowego i od 2017 roku Dyrektor Artystyczna Script Fiesty - festiwalu dla scenarzystów organizowanego przez Warszawską Szkołę Filmową, gdzie prowadzi także zajęcia na temat rozwoju scenariuszy. Czytała i oceniała projekty dla NISI MASA - European Network of Young Cinema (2013-2014), francuskiego La Maison Des Scénaristes (2014) i Mazowieckiego Funduszu Filmowego. W latach 2016-2018 asystentka Philipa LaZebnika na warsztatach Kids Film.PRO - dedykowanych rozwojowi projektów dla dzieci i młodzieży. Od 2017 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty przy organizacji Warsaw Kids Film Forum jako selekcjonerka projektów. Ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a wiedzę scenariuszową rozwijała na wielu międzynarodowych warsztatach (m.in. Midpoint oraz Six Days of Practice i Script Circle w Berlinie) i pod okiem takich tutorów jak Franz Rodenkirchen i Francoise von Roy.


Joanna Szymańska - dyrektorka programowa

Producentka, wspólniczka w firmie SHIPsBOY. Zrealizowała kilkanaście krótko- i pełnometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych, w tym także koprodukcje międzynarodowe. W 2014 roku za film „Mleczny brat” (reż. Vahram Mkhitaryan, prod. Wajda Studio) zdobyła Nagrodę dla Najlepszego Producenta Filmów Krótkometrażowych i Dokumentalnych na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Absolwentka Berlinale Talent Campus (2011) i EAVE Producers Workshop (2015). Ukończyła studia prawnicze i aktywnie angażuje się w działalność na rzecz rozwoju przemysłu filmowego w Polsce. Współzałożycielka Sekcji Młodych Producentów KIPA, w latach 2013-2016 jej przewodnicząca. Jako konsultant ds. projektów dokumentalnych współpracuje z HBO Polska. Od 2017 roku zasiada w Radzie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Radzie Europejskiej Akademii Filmowej.


image.png

FILIP KASPERASZEK - konsultant

Scenarzysta i konsultant scenariuszowy. Obecnie pracuje głównie jako scenarzysta i headautor przy serialach telewizyjnych. Wykłada scenopisarstwo w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Scuola Holden w Turynie. Wcześniej uczył jako asystent na Columbia University w Nowym Jorku. Przez lata pracował jako montażysta filmowy.  Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2012 i 2013 stypendysta Hollywood Foreign Press Association. Uzyskał również stypendium Columbia University. Absolwent wielu międzynarodowych programów i warsztatów, m.in.: TorinoFilmLab, Sources2, Berlinale Talents, Cine Qua Non Lab, New York University i TransAtlantic Talent Lab.  Czyta teksty m.in. dla TorinoFilmLab, Cine Qua Non Lab i Mazowieckiego Funduszu Filmowego.