formuła

Atelier Scenariuszowe to roczne warsztaty scenariuszowe składające się z trzech stacjonarnych sesji: w Łodzi (listopad/grudzień 2018), Krakowie (kwiecień 2019) i Wrocławiu (lipiec/sierpień 2019)* oraz konsultacji on-line.

Praca nad scenariuszami odbywa się w trzech grupach po cztery projekty. Każdą z grup prowadzi jeden z konsultantów Atelier (informacje o osobach współtworzących program dostępne są w zakładce o nas). Taki tryb pracy da każdemu z uczestników unikalną szansę współpracy z tym samym konsultantem przez okres niemal całego roku oraz umożliwi wymianę opinii z innymi scenarzystami w grupie na przestrzeni całego programu - weryfikując zmiany wprowadzane w tekście.

Prace literackie uzupełnione zostaną o:

  • przygotowanie do pitchingu (przygotowanie do faktycznej prezentacji projektu oraz użycie pitchingu jako narzędzia wspierającego develpment scenariusza);

  • warsztaty i wykłady z tematów około-scenariuszowych (emocjonalny rozwój postaci, sztuka tworzenia dialogu);

  • szkolenia z zakresu praw autorskich, komunikacji, współpracy z producentem i negocjacji;

  • interdyscyplinarne dyskusje o charakterze nieformalnym.


uczestnicy

Atelier adresowane jest do absolwentów uczelni artystycznych (scenarzystów, reżyserów, producentów kreatywnych) posiadających w swoim dorobku mniej niż dwa wyprodukowane filmy pełnometrażowe. Do Atelier zapraszamy również literatów, dramaturgów lub twórców mogących pochwalić się innym dorobkiem około-literackim.

Brak wykształcenia bądź udokumentowanego dorobku nie przekreśla możliwości udziału. Ostatecznym kryterium przyjęcia będzie sam tekst oraz talent autora. 


pitching

Zwieńczeniem rocznego programu jest prezentacja projektów w partnerstwie z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty.

Pitching projektów Atelier będzie jednym z nielicznych tego typu wydarzeń w kraju. Obecni na nim będą producenci, agenci, dystrybutorzy, inwestorzy,  przedstawiciele funduszy filmowych i reżyserzy. Prezentacja ma być dla uczestników szansą na znalezienie partnerów do dalszej pracy nad projektem. Po zakończeniu pitchingu pośredniczyć będziemy w ustalaniu indywidualnych spotkań ze scenarzystą.


Program jest współfinansowany przez Polski Instytutu Sztuki Filmowej.
Partnerami Atelier są:

EC1 Łódź - Miasto Kultury,
Narodowe Centrum Kultury Filmowej,
Krakow Film Commission, 
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, 
Wydawnictwo Myśliński,
Fundacja Widok.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 2100 PLN.

Opłata pokrywa: uczestnictwo w trzech sesjach (w tym noclegi i wyżywienie), przygotowanie do i udział w pitchingu, opiekę konsultanta pomiędzy sesjami oraz wszystkie inne zajęcia i szkolenia w ramach programu Atelier.
Atelier nie pokrywa kosztów dojazdu.


Nabór trwa do 12 października. Więcej o zgłoszeniach tutaj.