Based in Sydney, Australia, Foundry is a blog by Rebecca Thao. Her posts explore modern architecture through photos and quotes by influential architects, engineers, and artists.

Znamy uczestników Atelier 2018/2019!

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia przesłane na drugą edycję Atelier Scenariuszowego. Różnorodność tekstów i wysoki poziom kandydatów sprawiły, iż wybór był bardzo trudny. Po zapoznaniu się z przesłanymi aplikacjami oraz odbyciu rozmów z potencjalnymi uczestnikami ostatecznie do udziału w Atelier zakwalifikowane zostały następujące projekty:

„Atomy miłości” Marta Bacewicz
"Białe Pola" Korek Bojanowski
„Hela” Anna Kasperska
„Mania” Sonia Kwiatkowska
„Dopóki serce płonie” Agnieszka Mania
„Frachtowiec” Marek Marlikowski
„Ośmiu wściekłych ludzi” Natalia Nylec
„Bungalow Sary” Małgorzata Piłacińska
„Siostrzyczki” Ewa Rozenbajgier
„Mizerna cicha” Jarosław Tokarski
„Artystka” Maria Wider
„Kos” Michał Zieliński

 Serdecznie gratulujemy i witamy w rodzinie Atelier! Już wkrótce spotykamy się w Łodzi na pierwszej sesji tegorocznych warsztatów. 

Atelier Scenariuszowe to roczne warsztaty rozwoju pełnometrażowych scenariuszy filmowych. Ich celem jest nie tylko rozwój scenariusza, ale także wprowadzenie młodych scenarzystów na rynek audiowizualny i zapoznanie ich z mechanizmami jego działania. 

Partnerami Atelier Scenariuszowego 2018/2019 są: EC1 Łódź - Miasto Kultury, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Krakow Film Commission, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Wydawnictwo Myśliński, Fundacja Widok. 

Program jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

RUSZYŁA I SESJA II EDYCJI WARSZTATÓW ATELIER SCENARIUSZOWE

Nabór na II edycję Atelier Scenariuszowego otwarty!